Ładowanie...


Komunikat

Komunikat
2020-03-20
Zmiana limitu dla pojedynczej transakcji zbliżeniowej.

Organizacje płatnicze - Visa i Mastercard, podjęły decyzję o wprowadzeniu od 20 marca br. zmiany wartości limitu transakcji zbliżeniowej bez uwierzytelnienia (czyli bez wprowadzenia kodu PIN) z 50 zł. do 100 zł.
Od 20 marca br. klienci wykonujący transakcje zbliżeniowe poniżej 100 zł. mogą nie być proszeni o wprowadzenie kodu PIN. To, czy klient zostanie poproszony o PIN zależy od tego, czy dany terminal POS został już zaktualizowany. Oznacza to, że jeszcze przez pewien okres, może się zdarzać, że przy transakcji np. na kwotę 60 zł. w jednym sklepie klient zostanie poproszony o PIN, podczas gdy w innym nie. Jest to uzależnione od tego, jak szybko Akceptanci (sklepy) dostosują się do wprowadzonej zmiany.
Ponadto informujemy, że zwiększenie limitu na transakcję zbliżeniową do kwoty 100 zł. nie naraża klienta na większe ryzyko, gdyż nadal obowiązuje limit transakcji zbliżeniowych - tzw. limit kumulatywny, czyli ochrona klienta na wypadek utraty karty i realizowania transakcji przez osoby nieupoważnione i pozostaje bez zmiany - tzn. 200 zł. (jeżeli suma transakcji zbliżeniowych kartą - od ostatniego wprowadzenia kodu PIN - przekroczy kwotę 200 zł. wówczas zostaniemy poproszeni o wprowadzenie kodu PIN).

Przypominamy, że cały czas jest możliwość płatności telefonem jak kartą: https://www.bsnowytarg.pl/aktualnosc/googlepay
 

Zobacz również
Garmin Pay, FitBit Pay
Błyskawiczne płatności zegarkiem.
Apple Pay w Naszym Banku
Płać wygodniej, szybciej, bezpieczniej.
Urzadzenie zaufane
Nowa funkcjonalność w systemie bankowości internetowej.
^